Marta Kislov
Goodnews podcast’is #6 on stuudios külas raviteraapia looja, massöör ja imetamisnõustaja Marta Kislov.
SAATES KÕLANUD TEEMAD:
- Sissejuhatus 00:11
- Lapsepõlve mälestused 00:32
- Vanaema tingimusteta armastus 02:17
- Vanaema surm ja lein 02:53
- Ema rolli üle võtmine 06:03
- Elu sündmuste mõju tänasele tööle 08:53
- Koolikiusajaks olemine 10:43
- Märgatud olemise vajadus 16:18
- Manipulaatoriks olemine 18:19
- Kiusatavaks saamine 19:59
- Andeks palumine 23:39
- Nõuanded kiusamise korral 24:36
- Haige olemine ja haiglates viibimine 29:05
- Sõbra kaotamine haigusele 34:17
- Tänutunne 36:58
- Enda terveks tegemine ja Jumala palumine 38:47
- Täiskasvanuks saamine 43:21
- Suhe elukaaslasega 46:07
- Õnnetuks töötamine ja massööriks õppimine 48:17
- Koduse massaažiteenuse pakkumine 54:50
- Kasulikud nõuanded 57:49
- Erinevad massaažitüübid 01:03:18
- Massaažiõlidest 01:08:58
- Toetavad tervisepraktikad 01:10:35
- Eesti inimeste kehatervis 01:11:48
- 7 elulist küsimust 01:17:35
KASULIKUD NÕUANDED: Marta Kislov
GoodNews podcast’is #6 on stuudios külas raviteraapia looja, massöör ja imetamisnõustaja Marta Kislov, kes annab nõu, mida massaaži osas silmas pidada.
Kõige olulisem on liigutada!
Marta ütleb, et kehatervise seisukohalt on kõige olulisem ennast liigutada. Tule laua tagant välja, hakka kõndima. Kui ei saa kõndida, marsi ühe koha peal. Liikumine on elu alus.
Mida rohkem liigud, seda vähem pead käima massööri ja arsti juures. Ka vaimsele tervele mõjub liikumine väga hästi.
Massaaž on hea ennetuseks. See tugevdab immuunsust, tervist, lihaseid. Oluline on, et see lõdvestab pingeid, sest kus pinge, seal on vihastuse oht.
Massaaž võtab ka ära palju pingeid, kui teed näiteks istuvat tööd. Marta toob näiteks, et kui pea valutab, võib see olla tihti seljas kinni.
Suurim kompliment massöörile on see, kui inimene magama jääb
Massaaž aitab ka lõõgastuda ja peas välja lülitada muremõtted. Vahel ka magama jääda. Marta ütleb, et viimane on massöörile suurim kompliment. See tähendab, et ta on suutnud lõõgastuda, kui võhivõõras inimene katsub tema tervet keha. See ei ole lihtne.
Paljud ütlevad, et ei taha massaaži maha magada, tegelikult sügav lõõgastus aitab paremini lihastele ligi pääseda. Nii et magama jäämine on väga teretulnud.
Kuidas käituda enne ja pärast massaaži?
Enne massaaži peaks kindlasti sööma. Kui massaaž on vara hommikul, söö kasvõi üks banaan või joo klaas keefirit, et jõudu saada. Massaaž on nagu sessioon jõusaalis, selleks on vaja energiat.
Pärast massaaži peaks jooma rohkem kui tavaliselt. Miks? Massöör paneb kehas kõik liikuma ja vesi aitab jääkainetel väljuda.
Massaažil on ka kõrvalmõjusid. Näiteks võib pea valutada. Mõnel surisevad käed, mõnel jalad, kolmandal on peapööritus.
Pea võib valutada sellepärast, et avatakse erinevad kanalid. Pea pole harjunud, et sinna rohkem verd tuleb. See on normaalne kehareaktsioon.
Kuidas valida massaažitüüpi?
Massaaže on erinevaid ja nende vahel valida võib olla keeruline.
Klassikaline massaaž on üldkeha massaaž, mida tehakse tervele kehale või ainult teatud piirkonnale, kui klient nii valib. See sobib kõigile alates kuuendast eluaastast. See on lihase töötlemise jaoks kahel erineval eesmärgil: kas lõõgastuda või mõne valusa piirkonna probleemi eemaldamiseks.
Aroomimassaaž on eeterlike õlidega massaaž. Eeterlik õli tuleb otse taimest ehk sinna pole lisatud ühtegi lisaainet.
Näiteks sidruniõli annab energiat ja jõudu ning mõjutab inimest energiliselt. See on selle taime toimeaine ja mõjutab sinu keha.
Rasedatele on loodud rasedate massaaž. Marta teeb seda põrandal, abivahenditeks tekid, padjad, kott-tool ja matid. Põrandal saab end inimene paremini keerata-pöörata, et tal poleks ebamugav olla. Massaaž aitab valusid pehmendada ja paremini liikuda.
Tai massaaž i võib nimetada ka laisa inimese joogaks. Seda tehakse riides, nii et sobib hästi ka neile, kes tunnevad end riieteta ebamugavalt. Klassikalises massaažis rohkem voolitakse ja väänatakse, Tai massaažis venitatakse. See annab ka energiat – väga hästi sobib näiteks töötajatele – päeva töökus läheb palju paremaks!
Kuidas valida massaažiõli?
Marta ütleb, et massaažiks sobivad kõik taimsed õlid. Aga ta ei soovita rapsiõli. Küll aga sobivad oliiviõli, avokaadoõli, kookosõli, mandliõli ja erinevad muud seemnete õlid. Neid nimetatakse baasõlideks. Neid saab tavapoodidest, ei pea minema spetsiaalsesse poodi.
Lihtsalt õli peab olema puhas, tavaliselt ongi peale kirjutatud suurelt „mandliõli“, „kookoksõli“, sellest piisab.